سقوط سه هلي کوپتر و کشته شدن بيش از 16 سرباز اشغالگر امريکايي در افغانستان
Added Date: 10/26/2009 12:53:50 PM
Bookmark and Share              Balatarin

سنى نيوز: امروز دوشنبه بر اثر برخورد دو هلي کوپتر نيروهاي اشغالگر امريکايي در جنوب افغانستان چهار سرباز کشته و دوتن ديگر زخمي شدند… و بر اثر سقوط يک هلي کوپتر ديگر در جريان عمليات اشغالگران در غرب افغانستان حدود دوازده نيروهاي نظامي اشغالگر خارجي کشته شدند..

به گزارش منابع خبري مختلف، امروز دوشنبه بر اثر برخورد دو هلي کوپتر نيروهاي اشغالگر امريکايي در جنوب افغانستان چهار سرباز کشته و دوتن ديگر زخمي شدند.

 مقامات نظامي امريکا روز دوشنبه با بيان اينکه تحقيقات در اين زمينه آغاز شده است گفتند که اين حادثه بر اثر حمله مخالفان به وقوع نپيوسته است.

سخنگوي نيروهاي اشغالگر امريکايي، وايني شانکس (Wayne Shanks ) گفت: مجروحان اين حادثه به بيمارستاني در افغانستان منتقل شده اند، به جزئيات بيشتري در اين زمينه اشاره نکرد.

و به گزارش آسوشيتدپرس، براثر سقوط يک هلي کوپتر ديگر در جريان عمليات نيروهاي بين المللي عليه مواضع طالبان در روز دوشنبه در غرب افغانستان حدود دوازده نيروهاي نظامي خارجي کشته شدند.

امسال مرگبارترين سال براي نيروهاي اشغالگر خارجي از سال 2001 مي‌باشد به طوري در روزهاي منتهي به انتخابات رياست جمهوري افغانستان در ماه اگست و بعد از آن 51 نيروي امريکايي کشته شدند که مرگبارترين ماه براي نيروهاي امريکايي در هشت سال گذشته مي باشد.

تنها در ماه اکتبر(ميزان) بيش سي سرباز امريکايي در افغانستان کشته شده‏اند  آماري که باعث ايجاد ترديد بين مقامات واشنگتن شده است که آيا هزاران نيروي ديگر را براي برگزاري دور دوم انتخابات به افغانستان اعزام کنند يا خير.

 

Reader Count
3650

Bookmark and Share              Balatarin
 
 
 
 
 
Unsubscribe
Subscribe