۲ نظامی ناتو در جنوب افغانستان به هلاکت رسیدند
Added Date: 8/26/2015 5:55:44 PM
Bookmark and Share              Balatarin

نیروهای ناتو در افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که دستکم دو نظامی خارجی از ماموریت «حمایت قاطع» ناتو در حمله‌ فردی با لباس نیروهای امنیتی افغان کشته شدند.

بیانیه افزود: حمله کنندگان نیز در آتش متقابل کشته شدند.

جزئیات بیشتری در مورد مشخصات سربازان کشته‌شده در این بیانیه ذکر نشده است.

بر اساس آمارها، از آغاز سال جاری در افغانستان حداقل 6 عضو ناتو جان خود را از دست داده‌اند که شامل پنج سرباز آمریکایی می‌باشد.

از سوی دیگر شهرستان موسی قلعه استان هلمند، جنوب افغانستان، ظهر روز چهارشنبه به کنترل طالبان درآمد و منابع امنیتی گزارش داده اند که 25 تن از نیروهای دولتی کشته و 40 تن دیگر در این شهرستان زخمی شده اند.

بشيراحمد شاکر رييس کميتۀ ولايتى صلح هلمند گفته است در جريان جنگى که شب گذشته به هدف جلوگيرى از سقوط ولسوالى/ شهرستان به وقوع پیوست،  حدود ١٠٠ سرباز کشته و مجروح گرديده و اجساد شان در میدان جنگ باقى مانده است.

گزارش ها حاکی از آن است که برخی از مسئولین نظامی همراه زخمی شدگان از این شهرستان فرار کرده اند و در دشتی در وضعیت فلاکت باری قرار دارند و هنوز نیروهای کمکی دولت نتوانسته اند به آنها رسیدگی کنند.

گفتنی است شهرستان موسی قلعه پس از سقوط شهرستان نوزاد دومین شهرستانی است که در استان هلمند، جنوب افغانستان، به کنترل طالبان درمیاید و تهدیدات امنیتی تا شهرستان گرشک و لشکرگاه، مرکز استان هلمند، را گسترش می دهد.

طالبان در چندماه اخیر حملات خود را علیه نیروهای دولتی و خارجی شدت داده اند و دو روز پیش شهرستان کوهستانان استان سرپل، شمال افغانستان، را نیز به کنترل خود درآوردند.

 

Reader Count
59

Bookmark and Share              Balatarin