شهادت سه شهروند افغان در حلمه هوایی به لوگر
Added Date: 8/23/2014 4:24:49 AM
Bookmark and Share              Balatarin

سنی نیوز: بر اثر بمباران هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی در استان لوگر سه شهروند افغان شهید و دو تن دیگر به شدت زخمی شدند.

مل پاسوال عبدالحکيم اسحق زى فرمانده پليس ولايت/استان لوگر به خبرگزاری پژواک گفته است که این رویداد حوالی 12 ظهر روز جمعه در منطقه پادخواب شانه که از توابع پل علم، مرکز این استان است به وقوع پیوست.

اسحق زى گفت: هواپیمای بدون سرنشین خارجی ها پنج تن از اهالی این استان که مشغول کار در یک ساختمان بودند را هدف قرار داده است.

وی در ادامه افزود، این افراد کارگرانی بودند که هیچگونه ارتباطی با مخالفان مسلح دولت نداشتند.

فرمانده پلیس در ادامه گفت که دو تن از مجروحین این حادثه در وضعیت خوبی نبودند ازینرو غرض مداوا به کابل، پایتخت، انتقال داده شدند.

همچنین حای عبدالرؤوف یکتن از اهالی این شهرستان به خبرگزاری پژواک گفته است که هواپیمای بدون سرنشین این غیر نظامیان را در منطقه ی آنها هدف قرار داد.

او گفت، با شنیدن صدای انفجارها از خانه اش بیرون شد و دید که پنج تن ازکارگران که در چند صد متری خانه ی شان کارمیکردند هدف حمله هوایی خارجی ها قرار گرفته اند.

وی افزود این پنج نفر که قربانی حمله هوایی خارجی ها شدند، افراد فقیر و تهیدست بودند که جز به روزگار خراب خود به هیچ چیزی دیگری فکر هم نمیکردند وشب روز با کار کردن با مشکلات دست و پنجه نرم میکردند..

طبق یک گزارش دیگر درگیری میان طالبان و نیروهای دولتی در شهرستان برکی برکی این استان نیز رخ داده است که از ساعات اولیه روز جمعه آغاز شد و تا شب ادامه داشت و نیروهای دولتی ادعای وارد ساختن تلفات به جانب مقابل را کرده اند اما هنوز گزارش دقیق و موثق ازتلفات این درگیری در دسترس نیست و طالبان نیز در اینمورد چیزی نگفته اند.

Reader Count
113

Bookmark and Share              Balatarin