سقوط هلی کوپتر ارتش در شمال افغانستان
Added Date: 11/24/2015 11:42:26 PM
Bookmark and Share              Balatarin

گزارش ها حاکي از آن است که يک هلي کوپتر بر اثر تيراندازی طالبان در شهرستان پشتونکوت ولايات فارياب افغانستان سقوط کرده است.

اما مقامات امنیتی در ولایت فاریاب در شمال افغانستان گفته اند این هلی‌کوپتر در اثر بدی هوا مجبور به فرود اضطراری در منطقه تحت کنترل طالبان در این ولایت شده است.

سرگرد رضا رضایی، سخنگوی تیپ اول ارتش ملی گفته است که تا هنوز مشخص نشده این هلی‌کوپتر چه تعداد سرنشین داشته است.

اما برخی منابع نظامی دولت و فرمانده پلیس فاریاب اعلام کرده اند که به دنبال نشست اضطراری اين هلی کوپتر دست کم 13-14 سرباز ارتش به اسارت طالبان درآمده اند.

همچنین گزارش هاي تأييد ناشده حاکي از آن است که دو نظامي آمريکايي نيز از سرنشينان اين هلي کوپتر بوده اند که اکنون در اسارت طالبان هستند.

سیدآقا ثاقب، فرمانده پلیس فاریاب به خبرگزاری رویترز گفته است که مشخص نیست این هلی‌کوپتر چرا مجبور به نشست اضطراری شده است.

آقای ثاقب گفته است: "اکنون ما مشغول بررسی راه‌های نجات این سربازان هستیم."

رسانه‌های محلی به نقل از شاهدان عینی گزارش داده‌ بودند که این هلی‌کوپتر در اثر تیراندازی نیروهای طالبان در محل سقوط کرده است.

این در حالی است که دولت افغانستان امروز سید انور سادات، عضو مجلس نمایندگان افغانستان را به عنوان والی فاریاب معرفی کرد. فاریاب در یک سال اخیر به یکی از ناامن‌ترین ولایات در شمال افغانستان تبدیل شده است.

Reader Count
15

Bookmark and Share              Balatarin